Kaišiadorių socialinių paslaugų centre organizuoti susitikimai atvejo vadybininkų komandose

66grS0Da

Kaišiadorių socialinių paslaugų centre buvo organizuoti susitikimai atvejo vadybininkų komandose. Šį kartą, Vasario 7 d. atvejo vadybininkės Jolitos Subačienės komanda susitiko su priklausomybių konsultante Rima Sasnauskiene.

Norint motyvuoti asmenį gyventi sąmoningoje blaivybėje be kodavimo, svarbu sukurti palankią aplinką vidinei motyvacijai augti.

 Čia gali padėti:
1. Motyvuojantis pokalbis – remiantis motyvacijos stiprinimo metodais, svarbu padėti asmeniui atrasti savo pačių priežastis blaivybei, be spaudimo ar kaltinimo.
2. Vidinės motyvacijos paieška – kodavimas dažnai yra išorinė prievarta, todėl būtina padėti žmogui rasti asmenines vertybes ir gyvenimo prasmę be priklausomybės.
3. Blaivybės privalumų įsisąmoninimas – per savirefleksiją žmogus gali pamatyti, kokius pokyčius jo gyvenime gali atnešti sveikas gyvenimo būdas: geresnius santykius, savivertę, emocinį stabilumą, finansinį saugumą ir pan.
4. Aplinkos ir palaikymo svarba – sąmoningai blaivybę pasirinkęs žmogus turėtų turėti palaikančią bendruomenę, kuri negriautų jo pastangų. Tai gali būti savipagalbos grupės, psichoterapija, socialinių darbuotojų ar priklausomybių konsultantų pagalba.
5. Alternatyvių būdų spręsti emocinius sunkumus ugdymas – svarbu išmokti, kaip įveikti stresą, nuobodulį, liūdesį ar kitus sunkumus be alkoholio ar kitų priklausomybių.
6. Kopriklausomų artimųjų švietimas – jeigu artimieji supranta savo vaidmenį priklausomybės palaikyme, jie gali nubrėžti aiškias ribas ir neskatinti destruktyvaus elgesio.

Pozityvūs pokyčiai, atsisakius priklausomybės ir sąmoningai pasirenkant blaivybę, gali būti labai įvairūs:
• Geresni santykiai su šeima ir aplinkiniais;
• Didėjanti savivertė ir pasitikėjimas savimi;
• Geresnė fizinė ir psichinė sveikata;
• Didesnis darbingumas ir finansinis stabilumas;
• Autentiškas džiaugsmas ir pilnavertis gyvenimas be priklausomybės pančių.
Bendras praktikos įžvalgas ar pasiteisinusias praktikas aptarėme šiame susitikime?

Kaip motyvuoti asmenybę gyventi sąmoningoje blaivybėje be kodavimo? Kokie galimi pozityvūs pokyčiai be išankstinio nusistatymo?

Tikrai taip! Komandinis darbas, apjungiant skirtingų specialistų patirtį, leidžia plačiau pažvelgti į kliento situaciją ir rasti individualizuotus sprendimus. Kiekvienas specialistas (priklausomybių konsultantas, socialinis darbuotojas, psichologas, atvejo vadybininkas) turi savo kompetencijų lauką, kuris prisideda prie holistinio požiūrio.

Bendradarbiaujant galima:
• Efektyviau įvertinti kliento poreikius – skirtingi specialistai pastebi skirtingus aspektus (emocinius, socialinius, praktinius).
• Sustiprinti motyvaciją – klientui gali būti lengviau įsitraukti, kai jaučia palaikymą iš įvairių pusių.
• Siūlyti platesnį pagalbos spektrą – kartais žmogui reikia ne tik psichologinės ar priklausomybių konsultacijos, bet ir socialinių paslaugų, darbo įgūdžių ugdymo, būsto ar teisinės pagalbos.
• Stebėti pokytį ir padėti jam įsitvirtinti – ilgalaikė pagalba padeda išlaikyti motyvaciją ir išvengti atkryčių.

Stebėjome, kokie specialistų bendradarbiavimo modeliai mūsų komandoje veikia geriausiai, kokie iššūkiai kyla dirbant su klientais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *