Į socialinių paslaugų centrą neįgalieji lankytojai atvyksta praleisti savo laisvalaikio, tikėdamiesi, kad jis bus turiningas, vertingas bei įdomus. Jiems yra suteiktos visos galimybės tarpusavyje pabendrauti, giliau pažinti save ir kitus. Mokosi kurti, išreikšti savo gebėjimus, atrasti dar neišnaudotas galimybes.
Čia susirenka žmonės su skirtingais poreikiais. Todėl bandoma veiklą pritaikyti kiekvienam individualiai. Neįgaliųjų lankytojų kasdienybę ir veiklą, norėčiau apibūdinti žodžiais: „Šiandien darysiu tai, ko kiti nepadarys, taigi rytoj galiu padaryti tai, ko negali kiti“ – Jerry Rice.
Šalia meninės, sociokultūrinės veiklos, svarbi ir sportinė sritis. Soc. darbuotojai, reabilitacijos specialistė Aurelija Kuktelionytė stengiasi propaguoti savo lankytojams sveiko gyvenimo būdą, pritaikyti fiz. užsiėmimus kiekvienam lankytojui, atsižvelgiant į jų galimybes bei fizinę būklę. Adekvačiai save vertinti, tobulintis atskirose rungtyse. Reabilitologė mums teigė, kad sportas – puikus mokytojas. Jis mane asmeniškai išmokė daug dalykų: draugiškumo, nuolankumo, kaip spręsti kilusius nesutarimus. Tai aš noriu perteikti ir kitiems, kadangi žmones paskatina mąstyti, suprasti, kad viskas yra įmanoma, jei tik labai stengiesi…
Taigi prasidėjus vasaros laikotarpiui, atšilus orams, atsirado galimybė pabėgti, nors trumpam, iš sporto salės į gamtos prieglobstį. Šiems užsiėmimams buvo pasirinkta puiki vieta – atnaujinta Gudienos poilsiavietė. Ošiančių pušų aplinkoje, prie tyvuliuojančio tvenkinio buvo surengtos neįgaliųjų sporto rungtynės. Čia trinksėjo mėtomas kamuolys. Greitai renkami žiedai, raketėmis nešami kamuoliukai ir kitos estafetės bei žaidimai reikalaujantys kantrybės ir ištvermės. Klegėjo juokas ir vyravo puiki nuotaika. Juk svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti. Visi puikiai praleido laiką. Tai ne tik sportas, bet labai svarbu visiems kartu pabūti gamtoje, pakvėpuoti grynu oru, pasimėgauti gamtos grožiu, žaluma.
Jimas Abbottas buvęs MLB žaidėjas, kuris žaidė aukščiausioje lygoje, nors gimė su įgimta negalia be dešinės rankos, teigė: „ Ne negalia apibūdina tave, o tai, kaip tu susidoroji su negalios pateikiamais iššūkiais. Mes privalome daryti tai, ką galime, o ne tai, ko negalime“.
Tekstą ir nuotraukas parengė socialinė darbuotoja Auksė Darbutienė