Bendruomeniniai šeimos namai

Projektas „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ toliau tęsia savo veiklas

     Projektas „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ su tam tikslui įsteigtais Bendruomeniniais šeimų namais, gyvuoja jau trečius metus. Praėjusiais metais, prie projekto prisijungė dar vienas partneris, Kaišiadorių Šventosios Faustinos mokykla, kuris ėmėsi naujos veiklos – teikia Asmeninio asistento paslaugą. Pirmenybė šioje veikloje teikiama asmenins su fizine ar kompleksine negalia, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba ar ieško darbo, ne jaunesniems nei 16 m. ir ne vyresniems nei šiuo metu galiojantis pensinis amžius. Paslauga teikiama pagal Individualų asmeninio asistento paslaugų teikimo planą. Šiai dienai paslauga pasinaudojo jau 4 asmenys.

     Na, o toliau trumpai supažindinsime, ką nuveikėme per 2019 metus. Kaišiadorių rajone 2019 metais 8 grupėms buvo pravesti pozityvios tėvystės mokymai. Mokymai vyko Kaišiadoryse, Antakalnyje, Pravieniškėse. Viso įvyko 122 užsiėmimai. Iš viso pozityvios tėvystės mokymus lankė 96 tėvai. 2019 metais 169 asmenims iš Kaišiadorių, Pravieniškių, Rumšiškių, Kruonio, Antakalnio, Žiežmarių seniūnijų buvo suteiktos  individualios psichologų konsultacijos. Taip pat toliau teikiamos grupinės psichologo konsultacijos. Suformuotos 8 grupės. Viso pravesti 144 susitikimai, kuriuose dalyviai nagrinėjo jiems aktualius klausimus ir problemas bei mokėsi atsipalaidavimo technikų, atliko relaksacijos pratimus. Grupinėse konsultacijose 2019 metais dalyvavo 124 dalyviai. Kai kurie iš jų, dalyvavo ir keliose grupėse. 2019 metais įvyko 7 Šeimų klubų susitikimai: Pravieniškėse, Rumšiškėse ir Paparčiuose. 2019 metais Šeimų klubo veiklose apsilankė 66 dalyviai. 2019 metais startavo dar viena projekto veikla – Šeimų stovyklos. Buvo įgyvendintos 3 savaitgalinės sovyklos Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Jose dalyvavo 45 asmenys. Iš viso nuo projekto „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ pradžios iki 2019 metų pabaigos individualios psichologo konsultacijos suteiktos 230 asmenų, 159 asmenys dalyvavo grupinėse konsultacijose, 248 asmenys pasinaudojo sociokultūrinėmis paslaugomis bei 233 asmenys dalyvavo pozityvios tėvystės mokymuose.

    Net ir karantino metu toliau vyksta individualios bei grupinės konsultacijos, kurios šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu.

    Visais rūpimais klausimais, registracijai ar norėdami pasidalinti savo įspūdžiais po veiklų, ir toliau galite kreiptis tuo pačiu Bendruomeninių šeimos namų tel. 8 618 74315

    Iki susitikimo projekto veiklose.

 


 Siekiant spręsti socialines šeimų problemas Kaišiadorių mieste atidaryti Bendruomeniniai  šeimos namai (toliau – BŠN), kurie vykdys dalį projekto veiklų. Projekto vykdymo metu kartu su projekto partneriais bus organizuojamos tokios veiklos kaip psichosocialinė pagalba (individualūs/ grupiniai užsiėmimai); sociokultūrinės paslaugos, pozityvios tėvystės mokymai. Veiklos bus vykdomos BŠN (adresu: Gedimino g. 65, Kaišiadorys, Algirdo Brazausko gimnazijos patalpų pirmame aukšte,), partnerių filialuose, stovyklose, visose Kaišiadorių rajono seniūnijose, o esant poreikiui pačiose bendruomenėse.

   Projekto tikslinė grupė – šeimos, tėvai, vaikai, nėščiosios ir kiti asmenys, kuriems reikalinga kompleksinė ir kvalifikuota socialinė pagalba. Teikiant kompleksines paslaugas bus siekiama, kad kiekviena paslauga atitiktų individualius šeimos ar asmens poreikius, paslaugos gavėjas išmoktų sąmoningai prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir gyvenimo būdą. Paslaugas gaus 276 rajono  gyventojai.

Individualios/grupinės psichosocialinės konsultacijos

   Individualių/ grupinių konsultacijų metu psichologas sieks pagerinti besikreipiančiųjų emocinę būklę, nukreips tinkama linkme atsiradusios problemos išsprendimui, padės įveikti kritines situacijas ir suteiks informacijos kaip jų išvengti ateityje. Konsultacijų metu bus lavinami streso valdymo įgūdžiai, suteikiama kvalifikuota pagalba besikreipiantiems. Psichologinių konsultacijų metu bus padedama žmonėms, kai jiems laimingiems tapti trukdo psichologinės traumos, sudėtingos gyvenimo situacijos, problemos šeimyniniuose santykiuose, gyvenimo prasmės praradimas, nesugebėjimas prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų.

   Individualias konsultacijas planuojama suteikti 119 rajono gyventojų, vienam asmeniui skiriant apie 17 susitikimų po 1 val. Konsultacijas teiks psichologas. Grupiniuose užsėmimuose planuojama priimti 84 asmenis. Grupes sudarys apie 6 asmenis. Grupinėms konsultacijoms bus sudarytas 17 užsiėmimų kursas. Vieno užsiėmimo trukmė apie 2 val.

Sociokultūrinės paslaugos (šeimų klubai ir šeimų stovyklos)

   Šeimų klubų užsiėmimai bus teikiami šeimoms (tėvams, vaikams, seneliams) siekiant palaikyti ryšį šeimoje ir geriau suprasti šeimos poreikius, atstatyti savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas. Teikiamos paslaugos sudarys sąlygas vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo gerinimui, padės išreikšti jausmus, įveikti baimes ir atskleisti kūrybingumą. Užsiėmimai bus vykdomi pasitelkiant paskaitas ir praktinius užsiėmimus, kuriuos ves kvalifikuota lektorių komanda. Planuojama, kad šeimų klubų veiklose sudalyvaus 216 asmenų. Šeimų klubą sudarys 12 asmenų. Užsiėmimai truks 8 mėn. Vieno užsiėmimo trukmė 3 val.

   Planuojamos 4 šeimų stovyklos, kuriose sudalyvaus 60 rajono gyventojų. Stovyklose asmenys galės bendrauti, dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose siekiant socialinių įgūdžių šeimoje stiprinimo, tėvystės įgūdžių stiprinimo, prevencijos šeimos gerovės klausimais. Šeimų stovyklos bus skirtos mažinti susvetimėjimą tarp šeimos narių. Tėvams bus sudaryta galimybė dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose ir pasidalinti gerąja patirtimi vaikų auklėjimo, funkcijų pasiskirstymo tarp šeimos narių klausimais. Planuojamas stovyklos laikas – dvi dienos. Viena šeimos stovykla vienu metu bus vykdoma 15 asmenų.

Pozityvios tėvystės mokymai

   Paslauga bus teikiami dvejomis kryptimis: tėvystės įgūdžių lavinimas bei kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems. Tėvystės įgūdžių lavinimo lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus tėvystės įgūdžiams tobulinti. Mokymų metu tėvai įgis žinių apie efektyvius vaikų auklėjimo ir ugdymo būdus, emocinę vaiko kompetenciją, stiprių jausmų valdymą, pozityvų vaikų auklėjimą ir prasmingą baudimą, ribas ir taisykles, kurios padeda auklėti vaikus. Tėvai ugdys gebėjimus, padedančius auklėti ir ugdyti vaikus, turinčius elgesio ir/ ar emocijų sunkumų, spręsti vaikų ugdymo ir auklėjimo sunkumus, mokyti vaiką atpažinti ir valdyti stiprius jausmus. Tėvystės įgūdžių lavinimo programoje sudalyvaus 224 asmenys. Bus sudaromos apie 7 asmenų grupės, vieno užsiėmimo trukmė 3 val.

    Nėščiųjų ir jų artimųjų kursų lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus būsimųjų tėvų įgūdžiams tobulinti. Tokie kursai svarbūs visiems šeimoms nariams, nes atitinkamą pasiruošimą gavusios poros ramiau išgyvena nėštumo laikotarpį, turi aiškų gimdymo planą, labiau pasitiki vienas kitu. Programoje sudalyvaus 48 rajono gyventojai. Vieno užsiėmimo trukmė 2 val. Grupės bus sudaromos iš 6 asmenų.

     Jei susidomėjote šio projekto veiklomis ir norėtumėte jose sudalyvauti, registruokitės iš anksto tel. nr. 8 618 74315, el. paštu bsnprojektas@gmail.com arba internete http://bit.ly/2xjbsNx Registruodamiesi nurodykite savo vardą, telefono numerį, el. pašto adresą ir veiklą, kuri Jus domina. Turėdami Jūsų duomenis galėsime susisiekti ir pakviesti į Jus dominančius užsiėmimus.

Daugiau informacijos mūsų Facebooko puslapyje Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai

Iki greito susitikimo. Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Rita Narkevičiūtė.

 

 

Projekto “Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone” įgyvendinimas

„Ar gyvenimas yra tikras gyvenimas, jei iš tiesų jis yra tik tikro gyvenimo laukimas?“ (Liutauras Degėsys. Prisiminimų prisiminimai)

Be visų kitų projekto “Paslaugų šeimai plėtojimas Kiašiadorių rajone” veiklų, apie kurias galite pasiskaityti Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai siūlome artimiau susipažinti su Psichologo teikiamomis paslaugomis. Šiuo metu projekte dirba net 3 šios srities specialistai.

Psichologijos mokslas ir psichologo profesija vis dar yra gana mistiška ir miglota sritis mūsų visuomenėje. Galbūt dėl to ji apaugusi įvairiausiais mitais, kurie trukdo žmonėms atrasti pagalbą ir spręsti kylančias problemas.

Psichologas – tai specialistas, pasiruošęs išklausyti žmogų,  turintį sunkumų, padėti jam rasti išeitį iš susidariusios sudėtingos gyvenimo situacijos ir pasijusti geriau. Žmonės dažnai nuvertina savo emocinę būseną, laikydami ją ne tokia svarbia kaip fizinė sveikata. Emocinė būsena yra viena pagrindinių veiksnių, darančių įtaką gyvenimo kokybei, sveikatai bei ligų atsiradimui, todėl svarbu ja rūpintis. Psichologo pagalbos ieškojimas ir yra problemos sprendimo pradžia. Juk ne tik pripažinti problemą, bet ir prašyti pagalbos reikia daugiau stiprybės, nei tiesiog gyventi įstrigus sunkumuose. Kiekvienas žmogus unikalus, todėl kiekviena kylanti problema taip pat yra unikali. Juk žmonės skiriasi charakteriu, įsitikinimais, vertybėmis, patirtimi, tad net ir į, atrodytų, panašią problemą kiekvienas žmogus žvelgia skirtingai. Todėl psichologas dirba individualiai su kiekvienu žmogumi, padėdamas rasti išeitį.

Į psichologą galite kreiptis, kai:

 • Norite įgyti daugiau psichologinių žinių.
 • Išgyvenate psichologinę krizę dėl artimojo netekties, savo ar artimojo sunkios ligos, skyrybų, darbo ar gyvenamosios vietos praradimo, emigracijos.
 • Vargina emociniai sunkumai: prislėgta nuotaika, nerimas, baimė, panika, pykčio proveržiai, dažna nuotaikų kaita; jaučiate nepasitikėjimą savimi. Emociniai sunkumai gali pasireikšti fizinės sveikatos pablogėjimu: energijos stoka, greitu nuovargiu, dėmesio koncentracijos stoka, pakitusiu miegu, valgymo, virškinimo, širdies darbo ir kvėpavimo sunkumais, galvos svaigimu, įvairių kūno vietų sunkumais, kitai nemaloniais kūno pojūčiais, košmarais.
 • Atrodo, kad yra per sunku gyventi, kyla minčių apie savižudybę.
 • Vargina bendravimo sunkumai: sunku bendrauti, užmegzti naujus ryšius, palaikyti ilgalaikius santykius, tęsiasi ilgalaikiai konfliktai šeimoje, darbe, su draugais.
 • Iškilo šeimos ar poros santykių sunkumų ir jų nepavyksta išspręsti patiems.
 • Nesiseka išspręsti sunkumų, iškilusių dėl mokslo ar darbo.
 • Turite žalingų įpročių, kurių bandote atsikratyti, bet nepavyksta.
 • Iškyla sunkumų auklėjant vaikus, nesuprantate savo vaikų, jaučiate, kad prarandate su jais emocinį ryšį, nepavyksta su vaikais susitarti, susikalbėti.

Kviečiame jus išdrįsti atvykti ir pasidalinti rūpesčiais su mumis. Šiuo metu galite gauti nemokamas psichologo konsultacijas Kaišiadorių rajono Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65,  Kaišiadoryse. Čia galime pasiūlyti net 3 savo srities specialistus. Taip pat kitose vietose ir seniūnijose, kuriose jau vyksta kitos projekto „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ veiklos. Projekto metu teikiamos paslaugos yra finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, tad jūsų mokestis už dalyvavimą veiklose, bus jūsų skiriamas laikas ir šypsena, bei noras palypėti link ramesnio ir džiugesnio rytojaus ar šiltesnių santykių šeimose.

Nuotraukų ir trumpų „filmukų“ iš užsiėmimų bei vis atnaujinamą aktualią informaciją apie mokymus ir grupes galite rasti FB paskyroje „Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai“.

Daugiau informacijos ir registracija konsultacijoms tel. 861874315 (Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė) arba adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys (Algirdo Brazausko gimnazijos patalpos, įėjimas nuo Kaišiadorių savivaldybės pusės).

Džiaugiamės, kad mitai apie psichologus sklaidosi ir vis daugiau žmonių suvokia, kad psichologas padeda atrasti kelią į geresnį savęs pažinimą, asmeninį tobulėjimą, sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą. Iki pasimatymo projekto veiklose.

Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė

Rita Narkevičiūtė

 
Plakatas grėsmingas su prierašu

Projektas „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ įpusėjo

Projektas  “Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“ jau įpusėjo. Džaigiamės, kad jame jau užregistruoti 500 dalyviai, kurie išbandė po vieną, kelias ar net visas projekto siūlomas veiklas. Įteikta jau ne viena dešimtis Pažymėjimų išklausius Pozityvios tėvystės mokymus. Keliose dešimtyse šeimų pasiekti žymūs teigiami pokyčiai šeimos mikroklimate, tarpusavio susikalbėjime, santykių tarp vaikų ir tėvų, ar sutuoktinių pagerinime. Labai džiaugiamės kiekvienu teigiamu atsiliepimu ar į svečius užsukusiu jau ne vienu dalyviu, kuris ir po veiklų vis dar užsuka pasilabinti ir pasidžiaugti gauta nauda.

Primename, kad projektas skirtas VISOMS rajono šeimoms ar asmenims, patiriantiems įvairius  sunkumus ar informacijos stoką, kurie įtakoją jų santykius su artimaisiais.  Projektas tęsiasi – todėl dar galima spėti pasinaudoti jo NEMOKAMOMIS veiklomis (projektą finansuoja Europos socialinis fondas). Toliau vyksta ir ieškomi nauji dalyviai Pozityvios tėvystės mokymams, bei džiaugiamės, kad prie komandos prisijungė dar du lektoriai, kurie mielai dalinsis savo patirtimis. Nuo pavasario vėl „kibo į darbus“ jau esami Šeimų klubų dalyviai, o susiformavus naujoms grupės (12-15 asmenų nuo 7 metų amžiaus), veiklas galima bus vykdyti ir jūsų seniūnijoje. Šeimų klubuose savo turimas žinias skleidžia įvairių sferų specialistai ir lektoriai, todėl paliečiamos įvairios temos nuo geneologinio medžio, konfliktų sprendimų strategijų ir motyvacijos iki architekto ar advokato patarimų, bei Šeimos animacinio filmo kūrimo. Taip taip, jums nepasigirdo, Šeimų klubų dalyviai turi unikalią galimybę PATYS nusipiešti savo animacinį filmą, kurio siužetą sugalvoja patys panaudodami SAVO šeimos įsimintiniausius įvykius. Tik įsivaizduokite kaip tai suartina visą šeimą arba senelius su anūkais, kurie imasi bendro „projekto“. Darbų pabaigoje, po to, kai savo darbą išmanantys specialistai sujungia jūsų piešinius ir istorijas, gaunate nuostabų palikimą savo vaikams, o gal ir vaikų vaikams. Daugiau informacijos apie Šeimų klubo veiklas ir registracija į veiklas tel. 8 618 74 315 arba 8 699 17869 ar Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys.

     Jau greit pradėsime formuoti grupes (apie 15 asmenų), kurios galės pasinaudoti galimybe vasaros metu vykti į savaitgalines šeimų stovyklas. Stovyklos komandas sudarys stovyklos vadovas, psichologas, sveikos gyvensenos lektorius, meno terapijos užsiėmimų lektorius. Bus organizuojamos sporto varžybos, vakaronės, užsiėmimai tėvams, meno terapijos užsiėmimai, sveikos gyvensenos užsiėmimai, vaikų priežiūra, dalijimasis gerąja patirtimi. (Norintys jau galite kreiptis dėl registracijos, (telefonu 861874315, arba Bendruomeniniuose namuose, Gedimino g. 65), kad atėjus laikui, galima būtų iškart susikontaktuoti ir aptarti kas, kaip ir kada).

Taip pat labai džiugu, kad įsibėgėjo grupinių konsultacijų veikla ir jau turime 4 įvykusias bei dar 7 jau besibaigiančias grupes, todėl jau galime pakviesti burtis į naujas: “Paauglių klubo”, “Moterų klubo” bei Asmenybės augimo grupes, kur ne tik sužinosite daug būtent sau naudingos informacijos ir savo sunkumų sprendimų būdus bei dalinsitės turima patirtimi ir rasite bendraminčių, bet ir galėsite išmokti atsipalaidavimo praktikų, atliksite relaksacijos pratimus, dar labiau pažinsite save. Daugiau informacijos apie NEMOKAMAS Grupines konsultacijas bei registracija tel. 8 618 74 315 arba Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys, arba FB pulapyje  Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai

Na ir žinoma, ko gero daugiausiai apčiuopiamos naudos ir daugiausiai grįžtamojo ryšio suteikianti veikla – Individualios konsultacijos. Per projekto laikotarpį suteiktos nemokamos konsultacijos net 110 asmeniui. Ko gero įsimintiniausia sėkmės istorija šioje srityje  – kai moteris, kreipėsi turėdama sudėtingų emocinių išgyvenimų dėl to, jog gydytojų teigimu, gali būti, kad šeimai bus sudėtinga susilaukti vaikelio. Šiuo metu jau su nekantrumu laukiame jos šeimos pagausėjimo. Ji visgi „pralaimėjo lažybas“ specialistui, kuris tikėjo, kad jei ji laikysis jų susitarimų ir rekomendacijų, tai per atitinkamą laikotarpį jau galės atvykti su gera žinia. Ši istorija mus pasiekė tuomet, kai moteris jau be baimės ėmė džiaugtis sklandžiai besivystančiu nėštumu J Pasirodo, kartais mūsų mintyse, mūsų pačių ar aplinkinių „pastangomis“ susidaro atitinkami „barjerai“, kurie trukdo mums pasiekti to, ko labiausiai trokštame, ir kartais reikia tik savo veiklą išmanančio žmogaus, kad tie „barjerai“ sugriūtų… Todėl labai džiaugiamės, kad mūsų komandoje ir toliau dirba du puikūs specialistai Ingrida ir Lionius, kurie gali atlikti net ir tokius stebuklus. Na, o istorijų, po kurių tėvai dar kuris laikas dėkoja už tai, kad pagaliau vėl susikalba su savo vaiku, arba šis vėl noriai eina į mokyklą ir pasiekia aukštų rezultatų tai jau net ir ne viena.  Daugiau informacijos apie NEMOKAMAS Individualias psichologo konsultacijas bei registracija tel. 8 618 74 315 arba Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys

Apžvelgiant 2018-tuosius metus norime pasidžiaugti ir aktyviais bei žingeidžiais tėveliais. Rajone buvo tikrai daug tėvelių, kuriems tėvystė nėra tiesiog savaime suprantamas reiškinys ir jie tam atsakingai ruošiasi, nori augti kartu su savo vaikais, nori geriau juos suprasti, ieško informacijos ir patarimų, kaip vaikų auginimo laikotarpį paversti kuo lengvesniu ir ramesniu.  Kaišiadorių rajone 2018 metais vyko 11 Tėvystės įgūdžių mokymo grupių, kuriose dalyvavo vidutiniškai po 10 dalyvių.  3 iš jų prasidėjo 2017 metų lapkritį, 2 grupės prasidėjo 2018 metų gruodį ir baigsis apie 2019 kovą. 2019-ais metais, prasidėjo dar 4 naujos grupės. Viso tėvystės įgūdžių mokymus jau išklausė (arba šiuo metu dar lanko) 183 asmenys. Norisi tarti didžiulį AČIŪ Gudienos, Žaslių, Paparčių, Pravieniškių bei Žiežmarių aktyviems tėveliams, kurie dalyvavo/dalyvauja mokymuose bei asmenims, kurie prisidėjo prie informacijos sklaidos šiose vietovėse, bei subūrė grupes.  Daugiau informacijos apie Pozityvios tėvystės mokymus bei registracija tel. 8 618 74 315 arba Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys, o taip pat internete Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai

Nuo projekto pradžios įvairiose projekto veiklose sudalyvavo jau 505 asmenys, daugelis iš jų yra išbandę ne vieną veiklą, o kai kurie yra apsilankę visose veiklose. Projekto veiklos jau paplito Kaišiadoryse, Gudienoje, Žasliuose, Paparčiuose, Rumšiškėse, Pravieniškėse, Anglininkuose, Kalviuose. Dar kartą dėkojame visiems, kurie susirado mus ir atvyko į mokymus ar konsultacijas patys arba dalinosi gaunama informaciją, nes tik tokiu būdu ji gali pasiekti tuos, kuriems galbūt jos labiausiai reikia.

Kviečiame ir toliau naudotis NEMOKAMOMIS paslaugomis šeimai. Nuolat ieškome naujų dalyvių ir deriname tinkamą laiką bei vietą su besiformuojančiomis grupėmis bet kurioje Kaišiadorių rajono seniūnijoje todėl kviečiame aktyvius bendruomenių ar seniūnijų narius skleisti informaciją apie šias NEMOKAMAS veiklas ir projekto lektoriai ar kiti specialistai atvyks arčiau jūsų. Šiuo metu galimos veiklos ir paslaugos:

 • Pozityvios tėvystės mokymai
 • Individualioms ir grupinėms psichologų konsultacijos
 • Moterų klubas
 • Paauglių klubas
 • Asmenybės augimo grupė
 • Šeimų klubas

Išsamesnės informacijos apie projekto vykdomas veiklas teiraukitės:
Tel.: 8 618 74315
El.p.: bsnprojektas@gmail.com

Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu Gedimino g. 65, Kaišiadorys

Facebooko puslapyje Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai
___________________________________
Projekto metu teikiamos paslaugos yra finansuojamos Europos Socialinio fondo lėšomis.

 

Taip kaip mokyklos, pradedančios mokslo metus rugsėjį, po 9 mėnesių, vasarą, apžvelgia savo veiklų rezultatus, taip ir Bendruomeniniai šeimos namai, savo veiklą pradėję rugsėjį, po 9 mėnesių jau gali įvertinti pasiektus rezultatus.

   Rezultatai tikrai labai džiuginantys. Per 9 mėnesius projekte, vienoje ar kitoje veikloje, (o kai kuriais atvejais jau ir keliose) sudalyvavo net 259 rajono gyventojai. Veiklos vyko Kaišiadoryse, Gudienoje, Rumšiškėse, Pravieniškėse, Žasliuose, Kalviuose. Vasarą dalyviai gavo „poilsį“ nuo veiklų ir žinių, o rudenį toliau tęsime darbus.

   Net 81 dalyvis gavo Pozityvios tėvystės žinių, kurias jau taiko savo šeimose. Projekto dalyviai išklausę Tėvystės įgūdžių mokymus, gavo informacijos apie vaiko raidos ypatumus, problemines vaiko ugdymo situacijas, pagalbą vaikui, vaiko savivertės skatinimą, auklėjimo stilius ir pan. Taip pat aptarė jų namuose kylančias situacijas ir kartu ieškojo atsakymų į konkrečiai jų šeimai rūpimus klausimus. Tai reiškia, kad apie 65-iose šeimose (nes nemažai dalyvių mokymuose buvo ne po vieną , o kartu tėtis ir mama) vaikai bus auginami auklėjant juos Pozityvios tėvystės pagrindais ir tikėtina, kad užaugs savimi pasitikinčiomis, drąsiomis, sąmoningomis bei empatiškomis asmenybėmis. Taikant gautas žinias ir patiems tėvams vaiko auginimas taps kur kas lengvesniu ir sklandesniu procesu, todėl pokyčius jaučia visa šeima.

   Labai džiugu, kad keičiasi žmonių požiūris į psichologą ir individualiose ar grupinėse konsultacijose apsilankė net 41 dalyvis. Labiausiai malonu tai, kad yra dalyvių, kurie gavę paslaugą jau prieš kelis mėnesius, dar iki šiol vis suteikia mums grįžtamąjį ryšį ir dėkoja už pokyčius. Grupinių susitikimų metu buvo ne tik sprendžiamos įvairios konkrečiai grupei aktualios problemos, bet ir bandoma padėti bendraminčiui išspręsti būtent jam ramybės neduodantį klausimą. Dalijantis savomis patirtimis ir gaunant profesionalių žinių iš psichologo dalyviai gavo galimybę pažvelgti į savo situacijas iš šalies, bei ateityje susidūrus su panašiu atveju jau lengviau su juo susitvarkyti. Be to, kaip žinia, dažnu atveju racionaliai spręsti iškilusius klausimus ar problemas trukdo emocijos ar patiriamas stresas. Todėl dalis grupinių susitikimų skiriama atsipalaidavimo praktikoms, autogeninėms treniruotėms, streso įveikimų būdų mokimuisi. Ateityje (jau nuo rudens) planuojamos Asmenybės augimo grupės, Paauglių klubai, Savęs pažinimo grupės moterims / vyrams, Sergančius asmenis slaugančių asmenų grupė, Skyrybas patyrusių asmenų grupės ir kitos, pagal poreikį susibursiančios 8-10 asmenų grupės, turinčios panašias problemas, bei ieškančios bendraminčių palaikymo ir profesionalo žinių. Mūsų psichologai gali atvykti į jums patogią vietą, visai grupei patogiu susitikimams metu.

   Daugiausiai dalyvių dėmesio sulaukė Šeimų klubai. Juose (vienoje ar kitoje vykusioje temoje) sudalyvavo net 145 dalyviai iš įvairių seniūnijų. Šeimų klubai dažnu atveju vyksta penktadienio vakarais arba šeštadieniais, kuomet nebereikia niekur skubėti ir galima tiesiog skirti laiko buvimui su šeima. Tam, kad tas buvimas, nebūtų vien televizoriaus žiūrėjimas, Šeimų klubai (užsiėmimus veda keli savo sritį išmanantys lektoriai) siūlė įvairias šeimoms aktualias temas ar veiklas tam, kad laikas praleistas kartu su kitomis šeimomis stiprintų asmeninius gebėjimus, atsparumą sunkumams, išugdytų gebėjimą veiksmingai bendrauti ir bendradarbiauti įvairiose komunikacinėse situacijose, gerintų vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo įgūdžius. Šeimų klubų susitikimų metu siekiama kaitos nuo pasyvaus stebėtojo iki aktyvaus mokinio, nuo individualaus gyvenimo šeimoje prie bendradarbiaujančios šeimos modelio. Šeimos dalijosi savomis patirtimis, bendravo aktualiomis temomis, atliko bendras praktines veiklas, suartėjo kaip viena didelė šeima.

   Na ir pabaigai nebe tokia rimta, bet tikriausiai labiausiai džiuginanti „statistika“ – per šiuos devynis mėnesius projekto dalyvių šeimos pagausėjo 3 mergaitėmis ir 2 berniukais J Tikimės ateityje dar ir juos, kartu su tėveliais, sutiksime projekto veiklose J

   Visus kitus, kurie dar nesusipažino su projekto veiklomis arba nedrįsta to padaryti, kviečiu skambinti ir klausti jums rūpimų klausimų bei registruotis paslaugoms (tel. 8 618 74315) ir atvykti bent kartą bei pasižiūrėti, ką galime pasiūlyti jums ar jūsų šeimai ir galbūt ateityje ir jūs tapsite šios džiugios „statistikos“ vienetu J 

   Projekto metu teikiamos paslaugos yra finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, tad jūsų mokestis už dalyvavimą veiklose, bus jūsų skiriamas laikas ir šypsena, bei noras palypėti link ramesnio ir džiugesnio rytojaus ar šiltesnių santykių šeimose.

   Nuotraukų ir trumpų „filmukų“ iš užsiėmimų bei vis atnaujinamą aktualią informaciją apie mokymus ir grupes galite rasti FB paskyroje „Kaišiadorių rajono Bendruomeniniai šeimos namai“.

Teksto didinimas
Kontrastas